Ανακεφαλαίωση

Για άλλη μια χρονιά η ομάδα μας ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου, νικώντας στον ημιτελικό την AEGEAN με σκορ 2-1. Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για μας, αφού από το πρώτο ημίχρονο είχαμε μπει πολύ δυνατά και καταφέραμε δημιουργώντας πολλές φάσεις, να πάρουμε γρήγορα το προβάδισμα και εν συνεχεία πριν τελειώσει το ημίχρονο να πετύχουμε και δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αλλαγές στην ομάδα μας. Ανεβάσαμε την πίεση με στόχο να τελειώσουμε το ματς. Όμως σε μια ανύποπτη αντεπίθεση και κόντρα στην ροή του παιχνιδιού, η AEGEAN επιβεβαίωσε γιατί είναι μεγάλη ομάδα. Στην μια σοβαρή αντεπίθεση που έκανε κατάφερε να σημειώσει γκολ και να δώσει νέο ενδιαφέρον στον ημιτελικό. Εμείς συνεχίσαμε να χάνουμε πολλές και κλασικές ευκαιρίες για γκολ. Πράγμα που δεν είναι σύνηθες. Αν είμασταν λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική μας ενέργεια, θα είχαμε τελειώσει από νωρίς το ματς.Τέλος καλό για την ομάδα μας, με σοβαρό και καλό ποδόσφαιρο, που δεν άφησε σε καμία περίπτωση αμφιβολία για το ποια ομάδα άξιζε να περάσει στον τελικό του Κυπέλλου. Αν το δούμε και συνολικά την φετινή χρονιά σε 4 αναμετρήσεις με την AEGEAN, σημειώσαμε 3 νίκες και μια ισοπαλία. Για την ιστορία… σε ένα γρήγορο ένα δυο μεταξύ Σ.Καλπούκη και Θ.Πουλάκη η μπάλα από τον τελευταίο κατέληξε στον Χ.Δριμάλα, που με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. Το δεύτερο γκολ ξεκίνησε από ωραία ενέργεια του Σ.Καλπούκη η οποία κατέληξε σε φάουλ δεξιά και εκτός περιοχής. Το εκτέλεσε ο σπεσιαλίστας σε όλα τα στημένα Θ.Πουλάκης. Η μπάλα πήρε πορεία απευθείας προς το τέρμα. Ο Σ.Μαστρογιάννης μπήκε στην φάση και ακούμπησε την μπάλα με το κεφάλι και την έστειλε αυτός στα δίχτυα. Εκεί που πήγε η μπάλα δεν ήταν δυνατόν να αντιδράσει ο τερματοφύλακας της AEGEAN. Η απόδοση των παικτών μας ήταν πολύ καλή. Διακρίθηκαν όλοι. Ιδιαίτερα ο Θ.Πουλάκης, Σ.Μαστρογιάννης, Χ.Δριμάλας, Μ.Μήλας και ο Γ. Κοντόπουλος. Τώρα στον τελικό θα βρούμε αντίπαλο τη LE MASSAGE. Μια ομάδα που κάθε χρόνο παρουσιάζεται όλο και καλύτερη. Δίκαια λοιπόν την βρίσκουμε εκεί. Εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος. Σε αυτή την όμορφη γιορτή είμαστε χαρούμενοι μιας και θα δώσουμε και πάλι το παρόν. Θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο. Υπομονή. Σε λίγες μέρες θα γνωρίζουμε και τον Κυπελλούχο.

Καλπούκης Δημήτρης ( Προπονητής – ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ )