Ανακεφαλαίωση

Ένας προημιτελικός που με βάση την σπουδαιότητά του δεν τον αντιμετωπίσαμε όπως έπρεπε. Δεν μπήκαμε ποτέ στις φάσεις πρώτοι, είμασταν νωθροί και με βάση την ποιότητα του αντιπάλου χάσαμε δίκαια. Τώρα μας μένουν έξι παιχνίδια στο πρωτάθλημα στα οποία θα στρέψουμε την προσοχή μας ώστε να τερματίσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται στη βαθμολογία .

Κώστας Μιχαηλίδης  ( Βοηθός Προπονητή – CITY )

Αρχικά μπήκαμε καλά και κάναμε 2 καλές φάσεις που χάλασαν στη τελική πάσα. Στη συνέχεια καθίσαμε λίγο εμφανίζοντας μια νωθρότητα. Οι αντίπαλοι έπεφταν πρώτοι στη μπάλα με αποτέλεσμα να χάνουμε σχεδόν όλες τις διεκδικήσεις. Έτσι προήλθε και το πρώτο γκολ ( δεν μπήκα πρώτος στη μπάλα με αποτέλεσμα να χάσουμε την κατοχή και να δεχτούμε γκολ). Έπειτα δεχτήκαμε και το δεύτερο γκολ αλλά καταφέραμε να μειώσουμε σε 2-1 λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο συνεχίσαμε όπως στο πρώτο χωρίς να διεκδικούμε κάτι παραπάνω από το ματς. Βέβαια σχεδόν για όλο το δεύτερο ημίχρονο πλην των τελευταίων λεπτών δεν απειληθήκαμε. Συνολικά βγήκε η εικόνα ότι από το 1ο λεπτό δεν παλέψαμε στο 100% για την πρόκριση μας. Δίκαια χάσαμε και τώρα προχωράμε μόνο στο πρωτάθλημα ώστε να τερματίσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται .