vs

Ανακεφαλαίωση

Επιστροφή της ομάδας μας στην καλές εμφανίσεις μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. Ήμασταν καλύτεροι από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα και ίσως αν είχαμε μεγαλύτερη ευστοχία στην τελική προσπάθεια το σκορ να ήταν μεγαλύτερο. Μπήκαμε απο την αρχή δυνατά, προηγηθήκαμε με 2-0 δεν κινδυνέψαμε καθόλου και με ένα αυτογκόλ βάλαμε την αντίπαλη ομάδα πάλι μέσα στο παιχνίδι ακριβώς στο τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο μείναμε προσηλωμένοι στο πλάνο μας, σημειώσαμε ένα ακόμη γρήγορο γκολ και έτσι κατακτήσαμε τους τρεις βαθμούς. Μελανό σημείο ο σοβαρός τραυματισμός του συμπαίκτης μας Στάθη Κόλια που θα περάσει την Τετάρτη το πρωί τη πόρτα του χειρουργείου. Θα του ευχηθούμε καλή ανάρρωση και να τον δούμε υγιή γρήγορα κοντά μας.

ΚΩΣΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ (ΒΟΗΘΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ, CITY)

Μία πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα μας που δυστυχώς επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Στάθη.

Του αφιερώνουμε την σημερινή αλλά και κάθε επόμενη νίκη και του εύχομαι εγώ και όλοι οι συμπαίκτες μου καλή και γρήγορη ανάρρωση !  Αναφορικά με το παιχνίδι, επιβάλλαμε τον ρυθμό μας από το πρώτο λεπτό παίζοντας πολύ ποιοτικό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, δυστυχώς τα δοκάρια δεν μας επέτρεψαν να «καθαρίσουμε» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο κάτι που έγινε με την πολύ καλή μας παρουσία και στο δεύτερο. Καλή συνέχεια στην αντίπαλη ομάδα .

ΥΓ // Παππάς με περίσσια τέχνη με έφερε δύο φορές σε θέση βολής και τον ευχαριστώ γι’ αυτό !