Ανακεφαλαίωση

Ενας ακόμη σημαντικός αγώνας για την πορεία της ομάδας μας στο πρωτάθλημα. Δυστυχώς η εξέλιξη του και το τελικό αποτέλεσμα, μας προβληματίζουν ιδιαίτερα. Η ομάδα μας έδειξε δύο τελείως διαφορετικά πρόσωπα σε κάθε ημίχρονο, με συνέπεια να υποστούμε μια βαριά ήττα, από έναν αξιόλογο και αποφασισμένο αντίπαλο. Το πρώτο ημίχρονο, ήταν πολύ ισορροπημένο και αμφίρροπο.  Ο αντιπαλός μας έδειξε απο νωρίς, πως το τακτικό του πλάνο ήταν να χτυπήσει στην κόντρα. Διαχείστήκαμε αρκετά καλά  αυτή την συνθήκη, χωρίς να κινδυνεύσουμε ιδιαίτερα. Παρόλα αυτά, από μία πολύ καλή αντεπίθεση και ένα κόρνερ, βρεθήκαμε να χάνουμε με σκορ 2-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πολύ δυνατά. Στο πρώτο δεκαπένταλεπτο πιέσαμε πολύ, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, όμως το γκολ της ισοφάρισης δεν ήρθε. Αντιθέτως σε μία ακόμη αντεπίθεση δεχθήκαμε και τρίτο γκολ. Σε αυτό το σημείο τα ψυχικά και σωματικά αποθέματα της ομάδας “στέρεψαν”. Στο διάστημα 60′ έως 75′ η ομάδα μας αποσυντονίστηκε πλήρως, χωρίς να μπορούμε όσο και αν θέλαμε, να ξαναμπούμε στο παιχνίδι. Με δεδομένο δε, ότι κάναμε δύο αναγκαστικές αλλαγές και δεν είχαμε και πολλες επιλογές για βοήθεια από τον πάγκο, η ήττα ήρθε αναπόφευκτα.

Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου για την μεγάλη προσπάθεια. Συνεχίζουμε. Το επόμενο ματς είναι εξαιρετικά κρίσιμο. Πρέπει να είμαστε πανέτοιμοι.  Συγχαρητήρια στην “SUI GENERIS” και καλή συνέχεια.

ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ( NETCOMPANY – INTRASOFT )