Ανασκόπηση 5ης Αγωνιστικής Κυπέλλου

Στα πλαίσια της 5ης – ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ – αγωνιστικής πραγματοποιήθηκαν ΤΡΙΑ απο τα ΠΕΝΤΕ συνολικά παιχνίδια …

Συνολικά ΕΚΚΡΕΜΟΥΝ (5) ματς απο τις ΔΥΟ τελευταίες αγωνιστικές με αποτέλεσμα να εξακολουθούν καποιες θέσεις να είναι διεκδικήσιμες & στους (2) ομίλους …

• ΔΕΝ έγινε απόΕΝΑ παιχνίδι σε ΚΑΘΕ όμιλο

Α / ΟΜΙΛΟΣ

Πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Παρασκευής στο Ταύρο, το παιχνίδι ” NETCOMPANY-INTRASOFT – AEGEAN ” με τελικό σκορ 0-5 …    Με αυτη τη νίκη οι φιλοξενούμενοι ”κλειδωσαν” τη θέση της βαθμολογίας – έχουν & αγώνα λιγότερο – και σε ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ των αποτελεσμάτων του Β / ΟΜΙΛΟΥ, ξέρουν ήδη & τον αντίπαλό τους στα προημιτελικά … Θα αντιμετωπίσουν την 4η στην βαθμολογία του άλλου ομίλου, ομάδα της CITY … Σε ότι αφορά το παιχνίδι, το έλεγξαν απο το 1ο ημίχρονο με το σκορ στο 0-3 & κέρδισαν μαλλον εύκολα … Η NETCOMPANY-INTRASOFT που σε 48 ώρες είχε να παιξει εναν ”τελικό” για το πρωτάθλημα – αναβληθέν για την είσοδό της στην 6άδα – δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις συνθήκες του αγώνα, κάνοντας αρκετά λάθη σε κρίσιμα σημεία … Έχει με τη σειρά της αγώνα λιγότερο & φυσικά διεκδικεί με πολλές αξιώσεις τη θέση/κατάταξη που θα την φέρει στις 4 πρώτες της τελικής βαθμολογίας … Αυτό θα σημαίνει τη  πρόκριση στα προημιτελικά …

Β / ΟΜΙΛΟΣ

Διεξήχθησαν (2) παιχνίδια, ΕΝΑ Σάββατο, ΕΝΑ Κυριακή …

Το Σάββατο το 1ο στο Κηφισό … Ένα πολύ σημαντικό ματς & για τους ΔΥΟ αντιπάλους … Το τελευταίο τους παιχνίδι στον όμιλο …           ” LE MASSΑGE – SUI GENERIS ” με τελικό σκορ 4-2 … Οι γηπεδούχοι ζητούσαν τη νικη για να ανέβουν οσο ψηλότερα μπορούσαν στη βαθμολογία & οι φιλοξενούμενοι τον ΕΝΑ πόντο, για να εξασφαλίσουν τη παρουσια τους στα προημιτελικά, έχοντας μάλιστα & το προβάδισμα σε τυχόν ισοβαθμία … Δεν τα κατάφεραν … Το ημίχρονο 2-2 … Στην επανάληψη οι περισσότερο ποιοτικά γηπεδούχοι μπόρεσαν να αλλάξουν την εικόνα του παιχνιδιου υπερ τους … Υπο προυποθέσεις μπορει και να βρεθούν στη 1η θέση της βαθμολογίας … Οι φιλοξενούμενοι μένουν ΕΚΤΟΣ συνέχειας στο κύπελλο … Τη Κυριακή στο Μαρούσι έγινε το άλλο ματς του ομίλου … Ένα παιχνίδι μονόδρομος για την γηπεδούχο CITY η οποία γνωριζοντας το αποτελεσμα του Σαββάτου & την ήττα της SG, χρειαζόταν οπωσδήποτε βαθμό ή βαθμούς … Τα κατάφερε !!! …  Σπάζοντας μάλιστα μια φοβερά ΑΡΝΗΤΙΚΗ παράδοση ΠΟΛΛΩΝ ετών, απέναντι στην αντίπαλό της !!! …      ” CITY – ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ” με τελικό σκορ 4-4 … Ένα φοβερό παιχνίδι, ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, με μεγάλο σκορ, με ανατροπές, με αποβολές, με χαμένο,πέναλτι … Τα είχε όλα … Ψυχωμένοι οι γηπεδούχοι πάλεψαν με ότι είχαν & δεν είχαν & δικαιώθηκαν … Προηγήθηκαν – οπως συνηθιζουν με τη συγκεκριμένη αντιπαλο ! –  ισοφαρίστηκαν αμέσως – ισχύει πάντα με τη συγκεκριμένη αντιπαλο ! – και βρεθηκαν με 1-3 & τη πλάτη στο τοίχο στο ημίχρονο, έχοντας μάλιστα & χαμένο πέναλτι … Στην επανάληψη τα έπαιξαν όλα για όλα … Ισοφάρισαν 2 φορές & στις καθυστερήσεις είδαν τη ” γη να γυριζει αναποδα ” – στη τελευταία φάση του αγώνα – με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι !!! … Σημειωτέον πως οι (2) ομάδες είχαν απουσίες & ειδικά οι γηπεδούχοι που κατέβηκαν με 12 άτομα αποστολή … Κρίμα που ΔΕΝ υπήρξαν ”φίλαθλοι” να παρακολουθήσουν το συγκεκριμένο ματς … Οι φιλοξενούμενοι έχουν ΕΝΑ ακόμα ματς να δώσουν & διεκδικούν φυσικά τη 1η θέση της βαθμολογίας … Οι γηπεδούχοι – όπως αναφέραμε στην εισαγωγη – κατατάσσονται ΟΡΙΣΤΙΚΑ στη 4η θέση & θα αντιμετωπίσουν στα προημιτελικά την ομάδα της AEGEAN …

Αναβληθέντα 3ης Αγωνιστικής Πρωταθλήματος

Με τα ΔΥΟ ματς που εκκρεμούσαν ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ η Α /ΦΑΣΗ του πρωταθλήματος …

ΔΥΟ κρίσιμα παιχνίδια με διαφορετικά σενάρια & αναζητησεις απο τις ΤΡΕΙΣ – τουλάχιστον – ομάδες που συμμετείχαν σε αυτά …

Στο Ταύρο το μεσημέρι της Κυριακής – 48 ώρες μετά το ματς κυπέλλου – επαιξαν ” NETCOMPANY-INTRASOFT – ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ” με τελικό αποτέλεσμα 2-2 … Οι γηπεδούχοι πάλεψαν για τη νίκη, γνωρίζοντας πως αν αυτη ερχόταν θα ήταν ΣΙΓΟΥΡΑ και ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ αποτελέσματος στο άλλο & τελευταίο παιχνίδι, στη ΤΕΛΙΚΗ 6άδα … ΔΕΝ τα κατάφεραν … Το πάλεψαν πολύ … Έχαναν στο ημίχρονο 2-1, έδωσαν ότι μπορούσαν στην επανάληψη, αλλά κατάφεραν να φτάσουν μονο μέχρι την ισοφάριση … Πήραν βαθμολογικά προβάδισμα και  έπρεπε να περιμένουν ΜΕΧΡΙ το βράδυ της Τρίτης, για να μάθουν ΟΡΙΣΤΙΚΑ τι θα κατάφερναν … Επιθυμούσαν να ΜΗΝ χάσει ο ΝΙΚΟΛΗΣ ΛΕΣΒΟΥ … Οι τυπικά γηπεδούχοι στον αγωνα, πήραν ένα ακόμη βαθμό & οριστικά μπαίνουν στα PLAY OFF απο τη 4η θέση ισοβαθμώντας με την LE MASSAGE, την οποία μάλιστα φιλοξενούν την 1η αγωνιστική των PLAY OFF στην έδρα τους … Το βράδυ της Τρίτης στο Περιστέρι έπεσε ΟΡΙΣΤΙΚΑ η αυλαία της  Α / ΦΑΣΗΣ !!! … Έπαιξαν … ” Α.Ο. ΝΙΚΟΛΗΣ ΛΕΣΒΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ” με τελικο σκορ 0-2 … Οι φιλοξενούμενοι ήξεραν πως με νίκη θα βρισκόντουσαν στη 1η 6άδα … Το ήθελαν, το επεδίωξαν, το κέρδισαν μέσα στο γήπεδο & ΤΕΛΙΚΑ πανηγυρίζουν τη ΜΕΓΑΛΗ τους επιτυχια ! … Ήταν καλύτεροι & περισσότερο αποτελεσματικοί … Οι τυπικά γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να ξεπεράσουν την ”ΔΙΨΑ” των αντιπάλων για τη διάκρισή που ήταν ΟΡΘΑΝΟΙΧΤΗ μπροστά τους … Έτσι λοιπόν η ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ στη ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ στροφη της Α / ΦΑΣΗΣ, κέρδισε τη ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟ θέση … Τώρα έχει τη δυνατότητα να παίξει με τις ισχυροτερες – βάσει βαθμολογίας – ομάδες του φετινού πρωταθλήματος … Μη ξεχνάμε δε ότι, ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ δεν συμμετέχει στο ΦΕΤΙΝΟ θεσμό του Κυπέλλου …

Απο ΑΥΡΙΟ Σαββατο ΞΕΚΙΝΑ η φάση των PLAY OFF με ΠΛΗΡΕΣ πρόγραμμα …

Μάλιστα για τις ΘΕΣΕΙΣ 1-6 των ” πρωταθλητών ”, θα αναμετρηθούν ΜΕΤΑΞΥ τους οι ( 4 ) πρώτες !!! ομάδες της βαθμολογίας !!! … Μεγάλα παιχνίδια μεταξύ,  ” ΒΕΓΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – LE MASSAGE ” ( Κυριακή )  &  ” AEGEAN – ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ” ( Δευτερα ) …

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

Παρακάτω οι ΑΘΛΗΤΕΣ οι οποίοι έχουν ΔΕΧΘΕΙ τρεις (3) ΚΊΤΡΙΝΕΣ ΚΆΡΤΕΣ & βρίσκονται στο ΟΡΙΟ – δεχόμενοι τη τέταρτη (4η) – να ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ με ποινή ΜΙΑΣ αγωνιστικής … Οι ομάδες έχουν ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ σε ποιο παιχνίδι { από τα ΕΠΟΜΕΝΑ (4) που ακολουθούν } θα ΕΚΤΙΣΕΙ τη ποινη του/ς ο/οι αθλητής/ες …