Ανασκόπηση 7ης Αγωνιστικής Πρωταθλήματος /// Τα ΝΕΑ της Ε.Σ.Ε.Α. ( Αγωνιστική Περίοδος 2022-2023 )

Στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής πραγματοποιήθηκε ΕΝΑ παιχνίδι τη Παρασκευή, ΤΡΙΑ το Σάββατο, ΔΥΟ την Κυριακή …

Σημειώθηκαν 35 τέρματα στα ΕΞΙ παιχνίδια … Μάλιστα σε ΕΝΑ ματς σημειώθηκαν τα 13 !!! … Σφυρίχτηκε ΕΝΑ πεναλτι που ήταν εύστοχο …

Ας πάρουμε μια γεύση απο τα παιχνίδια …

Τη Παρασκευή ξεκίνησε η αγωνιστική στο γήπεδο του ΤΑΥΡΟΥ Β’ …” NETCOMPANY-INTRASOFT – LE MASSAGE ” με τελικό σκορ 1-4 … Σοβαροί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι φιλοξενούμενοι δεν κινδύνεψαν & συνέχισαν τις καλές εμφανίσεις τους … Οι γηπεδούχοι έκαναν μια μέτρια εμφάνιση & το αποτέλεσμα κρίνεται ως απόλυτα δίκαιο …Το Σάββατο έγιναν (3) παιχνίδια … Ξεκίνημα στο ΤΑΥΡΟ Β’, με τον αγώνα ” ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ.Α. – AEGEAN ” με τελικό σκορ 0-3 … Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ απο τα αποδυτήρια για τους φιλοξενούμενους & στη συνέχεια δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο … Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη έχασαν μια πολύ καλή ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσα & τελικά όλα κρίθηκαν με τα άλλα 2 τέρματα των φιλοξενούμενων στο τελευταίο 15λεπτο … Ακολούθησε η δικηγορική μάχη μεταξύ ” ΑΣΤΕΡΑ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ – ΝΟΜΟΥ ” με τελικό σκορ 4-1 … Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι & κέρδισαν τους τρεις βαθμούς δίκαια … Η απόδοση του ΝΟΜΟΥ κυμάνθηκε συνολικά σε μέτρια επίπεδα … Οι αγώνες του Σαββάτου ολοκληρώθηκαν στο Μαρούσι …” ΕΥ – CITY ” με τελικό σκορ 1-3 … Σημαντική η νίκη των ΤΥΠΙΚΑ φιλοξενουμένων, απέναντι σε μια ομάδα με κοινούς στόχους & πάντα πολύ ανταγωνιστική … Σε αυτό το παιχνίδι όμως, η ομάδα της CITY παρουσιάστηκε συνολικά καλύτερη, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο & στα 2 ημίχρονα, έβαλε πολύ ωραία τέρματα & κέρδισε απόλυτα δίκαια … Μελανό σημείο του αγώνα, ο ΣΟΒΑΡΟΣ – όπως αποδείχθηκε – τραυματισμός αθλητή της CITY, μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα … Τη Κυριακή έγιναν τα υπόλοιπα (2) παιχνίδια … (1) στο Ελληνικό, (1) στο Μαρούσι … Στο Ελληνικό το μεσημέρι { Στην απόλυτη ποδοσφαιρική ώρα Ελλάδος 15.00 } έγινε το παιχνίδι ” ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – Α.Ο. ΝΙΚΟΛΗΣ ΛΕΣΒΟΥ ” με τελικό σκορ 5-0 … Οι γηπεδούχοι συνέχισαν τις καλές εμφανίσεις τους & έκαναν τη 2η συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα … Πλησιάζουν τις θέσεις της εξάδας για τα play off … Ο ΝΙΚΟΛΗΣ άντεξε στην ουσία για ένα ημίχρονο ( 1-0 ) … Στην επανάληψη δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων … Η αγωνιστική ολοκληρώθηκε το απόγευμα στο Μαρούσι …” SUI GENERIS – ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ” με τελικό σκορ 5-8 … Προσέξτε & μη παρασύρεστε … Ναι στο Μαρούσι – όλοι το ξέρουμε – υπάρχει εκτός απο ποδοσφαιρικό γήπεδο & πισίνα !!! … Όμως, οι (2) ομάδες δεν έπαιξαν πόλο, αλλά όμορφο & ανοιχτό ποδόσφαιρο, προσφέροντας ΩΡΑΙΟ θέαμα, χωρίς σκοπιμότητες … Το ημίχρονο ( 2-3 ) & στο τελευταίο 5λεπτο σημειώθηκαν ΤΡΙΑ τέρματα … Με φοβερή τη δεδομένη ποιότητα που διαθέτουν μέσο επιθετικά οι φιλοξενούμενοι, σκόραραν κατά ριπάς, παρουσίασαν βέβαια – παραδόξως – αρκετά αμυντικά κενά { δυσκολεύομαι να θυμηθώ στα 12 χρόνια της Ε.Σ.Ε.Α., αν έχει ξανασυμβεί να δέχονται ΠΕΝΤΕ τέρματα σε ένα παιχνίδι }, οι δε γηπεδούχοι με τη σειρά τους διέθεταν ένα απο τα βαριά χαρτιά τους στην επίθεση, έναν πραγματικό κίλερ { ο οποίος έχει σημειώσει τα 11 απο τα συνολικά 18 τέρματα που έχουν πετύχει συνολικά στο πρωτάθλημα ( τα δε άλλα ΠΕΝΤΕ !!! τα έχει πετύχει ένας 2ος αθλητής, ο οποίος ΔΕΝ έπαιξε στο συγκεκριμένο παιχνίδι // δηλαδή οι δυο τους 16 στα 19 !!! ) } που έκανε σμπαράλια την άμυνα των πρωταθλητών & έκανε ρεκόρ καριέρας – τουλάχιστον – στην Ε.Σ.Ε.Α., πετυχαίνοντας & τα 5 γκολ της ομάδας του !!! .. Το όνομα αυτού ” ο κος ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ” …  Αυτά για την 7η αγωνιστική …

… Η  αγωνιστική του πρωταθλήματος ξεκινά σήμερα …

ΤΕΣΣΕΡΑ ματς σήμερα – όπως θα διαβάσετε όμως παρακάτω, το ΕΝΑ παιχνίδι ΔΕΝ θα διεξαχθεί – ΕΝΑ αύριο Κυριακή & ΕΝΑ τη Δευτέρα … Στο γήπεδο του ΤΑΥΡΟΥ Β’, NΟΜΟΣ – ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ  Πολύ δύσκολο το έργο των γηπεδούχων … Στον Κηφισό, LE MASSAGE – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ … Οι γηπεδούχοι ξαναβρήκαν τα πατήματά τους τις (2) προηγούμενες αγωνιστικές & θέλουν ΑΠΛΑ να κάνουν το ΤΡΙΑ στα ΤΡΙΑ … Οι φιλοξενούμενοι κάθε αγωνιστική – ειδικά τελευταία – παρουσιάζονται απρόβλεπτοι με καλές & μέτριες εμφανίσεις … Το βράδυ του Σαββάτου στο Γαλάτσι, σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον ο αγώνας Α.Ο ΝΙΚΟΛΗ ΛΕΣΒΟΥ – ΕΥ… Οι φιλοξενούμενοι πρέπει να κερδίσουν για να μην μείνουν και άλλο πίσω στη κούρσα της εξάδας, οι δε γηπεδούχοι πάντα στο Γαλάτσι δείχνουν ένα καλό πρόσωπο διεκδικώντας συνεχώς τα θετικά αποτελέσματα …   Ο αγώνας CITY – SUI GENERIS που ήταν προγραμματισμένος να διεξαχθεί στο Μαρούσι, ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί… Τη Κυριακή στο Ελληνικό, ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ. Α. …, Το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι που παίζουν στην ΕΔΡΑ τους οι γηπεδούχοι & στοχεύουν σε μια ακόμη νίκη για το ΤΡΙΑ στα ΤΡΙΑ … Ο ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ απο τη μεριά του καραδοκεί & μόνο εύκολος αντίπαλος δεν μπορεί να θεωρηθεί … Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί αργά το απόγευμα της Δευτέρας στο Βάρη … AEGEAN – NETCOMPANY-INTRASOFT … Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι … Οι φιλοξενούμενοι με μέτριες εμφανίσεις τελευταία … Οι γηπεδούχοι δεν ξεχνούν & έχουν στο μυαλό τους & τη ΠΕΡΣΙΝΗ ήττα στο Μαρούσι, που αποδείχτηκε καθοριστική & τους στέρησε – επι της ουσίας – τη δυνατότητα να διεκδικήσουν για 1η φορά στη ιστορία τους στην Ε.Σ.Ε.Α., το τίτλο του πρωταθλητή … Για να μην παρεξηγηθούμε, ΔΕΝ ζητούν εκδίκηση, τους τρεις βαθμούς θα επιδιώξουν να πάρουν … Καλό Σ/Κ σε όλους … >>

————————–

Δηλώσεις Ομάδων // Αγώνες 7ης αγωνιστικής

Δηλώσεις έκαναν – ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ – οι ΠΑΡΑΚΑΤΩ ομάδες ( 6/12 ) …

• ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
  • ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ
  • ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
  • ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ.Α.
  • CITY
  • LE MASSAGE

Βρείτε τις δηλώσεις των παιχτών στις αντίστοιχες σελίδες των αγώνων..

Η ΕΠΟΜΕΝΗ  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

• Α.Ο. ΝΙΚΟΛΗΣ ΛΕΣΒΟΥ – AEGEAN
  • NETCOMPANY-INTRASOFT – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ.Α.
  • ΕΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ( ΔΔ )
  • LE MASSAGE – ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
  • CITY – ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
  • SUI GENERIS – ΝΟΜΟΣ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

Παρακάτω οι ΑΘΛΗΤΕΣ οι οποίοι έχουν ΔΕΧΘΕΙ τρεις ( 3 ) ΚΊΤΡΙΝΕΣ ΚΆΡΤΕΣ & βρίσκονται στο ΟΡΙΟ – δεχόμενοι τη τέταρτη (4η) – να ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ με ποινή ΜΙΑΣ αγωνιστικής … Οι ομάδες έχουν ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ σε ποιο παιχνίδι { απο τα ΕΠΟΜΕΝΑ (4) που ακολουθούν } θα ΕΚΤΙΣΕΙ τη ποινή ο αθλητής/ές …