Ανασκόπηση 6ης Αγωνιστικής Play Off

Στα πλαίσια της 6ης & 7ης αγωνιστικής PLAY OFF πραγματοποιήθηκαν ΟΛΑ τα παιχνίδια & μάλιστα την ΙΔΙΑ ημέρα !!! ( Σάββατο ) …

ΘΕΣΕΙΣ / 1-6  ( 6η Αγων. )

Σάββατο στο Κηφισό, έπαιξαν ανοίγοντας την αυλαία ” LE MASSAGE – ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ” με τελικό σκορ 0-0 … Το σκορ μιλά απο μόνο του … Οι άμυνες πρωταγωνίστησαν … Να σημειωθεί ότι το σκορ 0-0 συνέβη ΜΟΛΙΣ για 2η φορά στη ΦΕΤΙΝΗ σεζόν απο την ΕΝΑΡΞΗ του πρωταθλήματος !!! … Το 1ο 0-0 υπήρξε την 1η αγωνιστική της κανονικής περιόδου !!!, στον αγώνα ” ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ.Α. – SUI GENERIS ” … Επανερχόμενοι στον αγώνα να πούμε πως οι 2 ομάδες συνεχίζουν να ισοβαθμούν στη 3η θέση, με τους φιλοξενούμενους ΟΜΩΣ να έχουν το avantage της νίκης στο 1ο γύρο … Στη συνέχεια Σάββατο στο Μαρούσι έπαιξαν,” CITY – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ” με τελικό σκορ 3-3 … Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο ημίχρονο, βρέθηκαν να χάνουν με 1-3 στο 65ο λεπτό & τελικά πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στη ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φάση του αγώνα ! … Άρα μάλλον πρέπει να νοιώθουν ευχαριστημένοι, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που έχασαν την ευκαιρία να κάνουν τη 1η τους νίκη στα play off … Μάλλον πλήρωσαν το γεγονός πως οπισθοχώρησαν στο τέλος με σκοπό να κρατήσουν & όχι να αυξήσουν – πιθανά – το υπερ τους σκορ … Στο τελευταίο παιχνίδι ΑΜΕΣΩΣ μετά, είχαμε το ντέρμπι κορυφής … Έπαιξαν ”ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ – ΑEGEAN ” με τελικό σκορ 4-1 … Οι γηπεδούχοι με αυτό το αποτέλεσμα ΣΧΕΔΟΝ αγκάλιασαν & τον ΦΕΤΙΝΟ τίτλο !!! … Ξαναπέρασαν στη κορυφή – έχουν & αγώνα λιγότερο – στο δε ενδεχόμενο ισοβαθμίας με την αντίπαλό τους, ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΝ έχοντας 2 νίκες στα μεταξύ τους παιχνίδια … Διατηρούν επίσης διαφορά 10 βαθμών απο την 3η ομάδα της βαθμολογίας … Μόνο αν αυτοκτονήσουν θα χάσουν το τίτλο … Θα πρέπει η AEGEAN να κάνει το ΑΠΟΛΥΤΟ των νικών στα 4 τελευταία ματς & οι ΑΔ να χάσουν βαθμούς σε – τουλάχιστον – δυο παιχνίδια … ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ως ΣΕΝΑΡΙΟ … Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν τα ΡΕΣΤΑ τους σε αυτό το ματς και βρέθηκαν πίσω στο σκορ – με πέναλτι – ΜΟΛΙΣ στο 1ο λεπτό !!! … Στη συνέχεια ισορρόπησαν, αλλά ΔΕΝ κατάφεραν να σκοράρουν … Στην επανάληψη ξεκίνησαν ακόμη καλύτερα πιέζοντας για την ισοφάριση … Όμως – κόντρα στη ροή του αγώνα – δέχτηκαν 2ο γκολ – ποίημα σε εκτέλεση – απο τον αειθαλή Γιώργο Ντουντούμη, ο οποίος μπαίνοντας ως αλλαγή ΕΚΡΙΝΕ με την απόδοσή του τη ΤΕΛΙΚΗ έκβαση του αγώνα … Ένα γκολ & ΜΙΑ ασσιστ !!! … Σε κάθε πάντως περίπτωση το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την διαφορά των 2 ομάδων στο συγκεκριμένο παιχνίδι … Κομβικό – ΙΣΩΣ – σημείο του αγώνα το γκολ της AEGEAN που ακυρώθηκε, σε μια πραγματικά ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ φάση η οποία ακόμη & με τη τεχνολογία του ” VAR CHECK ” , θα χρειαζόταν να σπαταληθεί αρκετός χρόνος απο τον διαιτητή μπροστά στην οθόνη, βλέποντάς τη φάση ΞΑΝΑ & ΞΑΝΑ ώστε να πάρει τη σωστή απόφαση … Τελικά το γκολ – θα γινόταν το 1-1 – ΟΡΘΩΣ ακυρώθηκε …

ΘΕΣΕΙΣ / 7-12  ( 7η Αγων. )

Χαρακτηριστικό της αγωνιστικής ότι & οι ΤΡΕΙΣ φιλοξενούμενοι ΚΕΡΔΙΣΑΝ !!!

Σάββατο μεσημέρι το 1ο ματς στο Ταύρο … ” ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ.Α. – SUI GENERIS ” με τελικό σκορ 2-5 … Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-1 στο ημίχρονο, ΑΛΛΑ στην επανάληψη ”έσβησαν” δεχόμενοι ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ … Πάντα στη κορυφή οι φιλοξενούμενοι, συνεχίζουν αήττητοι στα Play Off … Σάββατο απόγευμα το 2ο ματς στο Κηφισό μεταξύ ” ΝΟΜΟΥ – NETCOMPANY-INTRASOFT ” με τελικό σκορ 1-2… Δεν ”τρίτωσε” το καλό για τους γηπεδούχους, ενώ αντίθετα επανήλθαν στα ΘΕΤΙΚΑ αποτελέσματα οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, έχοντας προηγηθεί με 0-1 απο το ημίχρονο … Τελευταίο ματς, Σάββατο βράδυ στο Γαλάτσι, μεταξύ ” Α.Ο. ΝΙΚΟΛΗ ΛΕΣΒΟΥ – ΕΥ ” με τελικό σκορ 2-4 … Να πούμε ότι οι γηπεδούχοι έβαλαν πάλι ΠΡΩΤΟΙ γκολ, αλλά τελικά έχασαν, δεν αποτελεί είδηση !!! … Είναι ο κανόνας ΠΛΕΟΝ για αυτή την ομάδα … Οι φιλοξενούμενοι με τη σειρά τους – επίσης αήττητοι – και στοχεύοντας στη 1η θέση, παρουσιάστηκαν σοβαροί & δεν έδειξαν σημάδια που θα οδηγούσαν στο να χάσουν πολύτιμους βαθμούς… Επικράτησαν δίκαια … Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 2-2 …