Ανασκόπηση 7ης Αγωνιστικής Play Off

Στα πλαίσια της 7ης & 9ης αγωνιστικής PLAY OFF πραγματοποιήθηκαν συνολικά ΠΕΝΤΕ παιχνίδια …

… Επίσης το Σ/Κ της Πρωτομαγιάς, πραγματοποιήθηκαν ΔΥΟ αναβληθέντα παιχνίδια που εκκρεμούσαν …

ΘΕΣΕΙΣ / 1-6  ( 7η Αγων. )

Ο αγώνας ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ δεν διεξήχθη … 3-0 αα … Οι φιλοξενούμενοι ειδοποίησαν πως αδυνατούν να παίξουν …

Κυριακή μεσημέρι στο Ελληνικό άνοιξε η αυλαία … ” ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – CITY ” με τελικό σκορ 2-0 … Το σκορ διαμορφώθηκε στο 92ο & 93ο λεπτό … Δίκαιη η νίκη των γηπεδούχων … Οι φιλοξενούμενοι κατέβηκαν με 11 αθλητές & απο το 37ο έπαιζαν με 10 λόγω τραυματισμού … Τη Δευτέρα στη Βάρη έπαιξαν ” AEGEAN – LE MASSAGE ” με τελικό σκορ 1-0 … Το σκορ διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό … Παιχνίδι κέντρου περισσότερο με όχι πολλές φάσεις …Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν περισσότερο με σφικτό αμυντικό παιχνίδι να κρατήσουν το μηδέν … Δεν τα κατάφεραν … Με αυτή τη – ΔΙΚΑΙΗ πάντως – νίκη η AEGEAN κλείδωσε ΟΡΙΣΤΙΚΑ τη 2η θέση του πρωταθλήματος … Μπορεί να ασχοληθεί περισσότερο – αν θέλει – με τον ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ κυπέλλου …

– Για τις ΘΕΣΕΙΣ / 1-6 γηπεδούχοι πραγματοποιήθηκε & ΕΝΑ αναβληθέν παιχνίδι που εκκρεμούσε …

Έπαιξαν στα πλαίσια της 2ης !!! αγωνιστικής των Play off, Σάββατο 29/4 στο Μαρούσι ”ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ” με τελικό σκορ 4-0 … Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα & με (2) γκολ σε ΚΑΘΕ ημίχρονο πήραν το τρίποντο … Στα ΤΡΙΑ παιχνίδια που απομένουν ΘΕΛΟΥΝ τέσσερις βαθμούς, για να στεφθούν ΟΡΙΣΤΙΚΑ πρωταθλητές …

ΘΕΣΕΙΣ / 7-12  ( 9η Αγων. )

Χαρακτηριστικό της αγωνιστικής ( ΑΥΤΗ τη ΦΟΡΑ ) ότι & οι ΤΡΕΙΣ γηπεδούχοι ΚΕΡΔΙΣΑΝ !!!

Σάββατο μεσημέρι το 1ο ματς στο Μαρούσι … ” NETCOMPANY-INTRASOFT – ΕΥ ” με τελικό σκορ 2-1 … Οι γηπεδούχοι έκαναν την ολική ανατροπή στο 2ο ημίχρονο μετά το 0-1 σε βάρος τους, έχοντας σε μεγάλη μέρα το τερματοφυλακα τους … Μαχαιριά το αποτέλεσμα για τους ΤΥΠΙΚΑ φιλοξενούμενους, που κυνηγούν τη κορυφή … Δεν κατάφεραν στην επανάληψη να διατηρήσουν το προβάδισμά τους & αιφνιδιάστηκαν στις αντεπιθέσεις … Σάββατο βράδυ το 2ο ματς … Σε Γαλάτσι, ” SUI GENERIS – Α.Ο. ΝΙΚΟΛΗΣ ΛΕΣΒΟΥ ” με τελικό σκορ 3-0 … Αυτή τη φορά – ΠΑΛΙ – οι ΤΥΠΙΚΑ φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να βάλουν πρώτοι γκολ ! … Αντίθετα, το δέχτηκαν σε κομβικό σημείο στο 44ο λεπτό … Στην επανάληψη η SG – ήταν σε ΟΛΟ τα ματς – η καλύτερη ομάδα πέτυχε 2 ακόμη τέρματα & σφράγισε τη νίκη … Συνεχίζει να πατά κορυφή & όπως έχουμε – ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ – γράψει, η 1η θέση – το πιθανότερο σενάριο – θα κριθεί τη ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ αγωνιστική στο Μαρούσι … Το τελευταίο ματς έγινε Τρίτη βράδυ στη Χαμοστέρνας, μεταξύ ” ΝΟΜΟΥ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ” με τελικό σκορ 2-1 … Δυνατό ματς & ένταση στο ντέρμπι … Ο ΝΟΜΟΣ ως φαίνεται προσπαθεί με τις τελευταίες του εμφανίσεις, να αποφύγει τη τελευταία ? θέση της βαθμολογίας … Προηγήθηκε με 2-0 & δέχθηκε γκολ – με πέναλτι – σχεδόν στο 90ο λεπτό … Οι φιλοξενούμενοι έφταναν καλά μέχρι τη περιοχή των αντιπάλων & εκεί – στο γνωστό πρόβλημα που αντιμετωπίζουν στο σκοράρισμα – βραχυκύκλωναν …

– Για τις ΘΕΣΕΙΣ / 7-12 πραγματοποιήθηκε επίσης ΕΝΑ αναβληθέν παιχνίδι που εκκρεμούσε …

Έπαιξαν στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής των Play off – ΜΟΛΙΣ πέντε ημέρες ΜΕΤΑ – τη Παρασκευή βράδυ στη Χαμοστέρνας  … ” NETCOMPANY-INTRASOFT – EY ” με τελικό σκορ 1-2 … Αντιστράφηκαν οι ρόλοι !!! … Αυτή τη φορά οι φιλοξενούμενοι πήραν το αίμα τους πίσω !!! & με το ΙΔΙΟ σκορ που είχαν χάσει ΜΙΑ εβδομάδα ΠΡΙΝ στην έδρα τους … Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο 10 λεπτο !!! … Προηγήθηκαν στο 80ο & 85ο λεπτό με 0-2 & στο 90ο οι γηπεδούχοι ΑΠΛΑ μείωσαν … Με αυτό το αποτέλεσμα μείωσαν τη διαφορά και πάλι στον ΕΝΑ βαθμό απο τη SG & αν δεν υπάρξει κάτι απρόοπτο – ΕΙΠΑΜΕ – θα παίξουν τη 1η θέση & το έπαθλο στην έδρα τους με τη SG τη ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ αγωνιστική των Play off …

Καλό ΣΚ …

————————–

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝ/ΚΗ PLAY OFF ( 9η & 8η ) Σ/Κ 13/5 14/5

• ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – AEGEAN ( Κυριακή 14/5 )
  • LE MASSAGE – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ
  • CITY – ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
  • ΕΥ – ΝΟΜΟΣ (  Αγων. )
  • NETCOMPANY-INTRASOFT – SUI GENERIS (  Αγων. )
  • ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ.Α. – Α.Ο. ΝΙΚΟΛΗΣ ΛΕΣΒΟΥ  (  Αγων. )

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ

ΑΘΛΗΤΕΣ οι οποίοι έχουν ΔΕΧΘΕΙ τρεις (3) ΚΊΤΡΙΝΕΣ ΚΆΡΤΕΣ & βρίσκονται στο ΟΡΙΟ – δεχόμενοι τη τέταρτη (4η) – να ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ με ποινή ΜΙΑΣ αγωνιστικής … Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η Στα PLOF, η ποινή εκτίεται στο ΑΜΕΣΩΣ επόμενο ματς ΜΕΤΑ τη ΤΙΜΩΡΙΑ των ΑΘΛΗΤΩΝ …