Ανασκόπηση 8ης Αγωνιστικής Play Off

Στα πλαίσια της 8ης & 6ης αγωνιστικής PLAY OFF πραγματοποιήθηκαν συνολικά ΠΕΝΤΕ παιχνίδια …

ΘΕΣΕΙΣ / 1-6  ( 8η Αγων. )

Σάββατο, Κυριακή, Δευτέρα τα ΤΡΙΑ παιχνίδια …

Σάββατο στο Κηφισό το ξεκίνημα … ” CITY – LE MASSAGE ” με τελικό σκορ 1-6 … Εύκολη η νίκη των ΤΥΠΙΚΑ φιλοξενουμένων – το παιχνίδια έγινε στην έδρα τους – οι οποίοι μόνο στο 1ο ημίχρονο βρηκαν κάποιας μορφής αντίσταση & με το σκορ στο 1-0 … Στην επανάληψη & μετά το 2-0 δεν υπήρξε καμία αντίδραση … Χωρίς λύσεις & δυνάμεις η CITY … Απλά έβαλε το γκολ της τιμής με πέναλτι στο τέλος του αγώνα … Κυριακή στο Μαρούσι έπαιξαν … ” ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ – ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ” με τελικό σκορ 6-0 … Πολύ εύκολα καθάρισαν το ματς οι υποψήφιοι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ { χρειάζονται μόλις 1 βαθμό στα ΔΥΟ τελευταια παιχνίδια } από το 1ο ημίχρονο με το σκορ στο 4-0 … Στην επανάληψη ΑΠΛΑ κατέβασαν ταχύτητα … Οι φιλοξενούμενοι με μόνο 11 αθλητες αποστολή, ΔΕΝ μπόρεσαν – σε καμια περιπτωση – να απειλήσουν & να αντισταθούν … Τη Δευτέρα στη Βάρη έπαιξαν ” AEGEAN – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ” με τελικό σκορ 4-2 … Ωραίο παιχνίδι !!! … Σκορ ημιχρόνου  1-1 με τους φιλοξενούμενους να κάνουν ένα πολύ καλό παιχνίδι & να δείχνουν ένα πολύ ανταγωνιστικό προσωπο … Τελικά ΟΛΑ κριθηκαν & τελείωσαν στην επανάληψη, στο διάστημα 60ο έως 68ο λεπτό όπου οι γηπεδούχοι – πιέζοντας πολύ & όντας αποτελεσματικοί – πέτυχαν ΤΡΙΑ γκολ κάνοντας το 4-1 !!! … Μάλιστα στο 70ο !!! οι φιλοξενούμενοι μείωσαν & πάλι, αλλά πλέον δεν ειχαν δυνάμεις, λύσεις & ψυχολογία για το κάτι παραπάνω …

Το ενδιαφέρον ΠΛΕΟΝ εστιάζεται στο ποιά ομάδα θα κατακτήσει τη 3η θέση …

ΒΕΓΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ & LE MASSAGE ισοβαθμούν & έχουν να αντιμετωπίσουν & οι 2 ομαδες τον ΑΣΤΕΡΑ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ … Επίσης έχουν να αντιμετωπίσουν ο μεν ΒΕΓΑΣ – αυτη την αγωνιστική – την AEGEAN, η δε LE MASSAGE – τελευταία αγωνιστική – τις ΑΤΤΙΚΕΣ ΔΡΜΣ …

Πολύ πιθανό το ΣΕΝΑΡΙΟ η 3η θέση να κριθεί – σε περίπτωση ΤΕΛΙΚΗΣ ισοβαθμιας – απο τα μεταξύ τους παιχνίδια … Ο ΒΕΓΑΣ υπερτερεί, αφού κέρδισε στο Ελληνικο 3-2 & πήρε ισοπαλία 0-0 στο Κηφισό … Ίδωμεν !!!!!!! ….

ΘΕΣΕΙΣ / 7-12  ( 6η Αγων. )

Ο αγώνας SUI GENERIS – ΝΟΜΟΣ δεν πραγματοποιήθηκε … Θα διεξαχθεί ΤΡΙΤΗ 16/5 …

Σάββατο το ένα ματς στο Κηφισό … ” ΕΥ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Δ.Σ.Α ” με τελικό σκορ 5-1 … Εύκολη η νίκη των γηπεδούχων … Δεν ένοιωσαν καμία απειλή σε κανένα σημείο του αγώνα … 3-1 τo σκορ ημιχρονου & χαμηλό τέμπο στην επανάληψη χωρίς ένταση … Οι φιλοξενούμενοι παρουσίασαν πολλά κενά στην αμυντική τους γραμμή … Σάββατο βράδυ το 2ο ματς … Στο Γαλάτσι, ” NETCOMPANY-INTRASOFT – Α.Ο. ΝΙΚΟΛΗΣ ΛΕΣΒΟΥ ” με τελικό σκορ 1-4 … H 1η !!!! φετινή νίκη – των ΤΥΠΙΚΑ φιλοξενούμενων – στην ΕΔΡΑ τους απο την ΑΡΧΗ της αγωνιστικής περιόδου !!!  Επίσης, η 2η νικη ΕΠΙ του αντιπάλου της !!! Είχαν κερδίσει & στη Χαμοστέρνας στο 1ο γυρο των PLOF με σκορ 3-2 !!! … Το επίσης άξιο αναφοράς ? Η ΝΕΤCMPNY προηγήθηκε με 1-0 στο ημιχρονο & δέχθηκε ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ στην επανάληψη !!! … Ο δε ΝΙΚΟΛΗΣ, όλη την αγωνιστικη περιοδο ΔΕΝ είχε σημειώσει ΠΟΤΕ 4 γκολ σε ΕΝΑ ημίχρονο … Τα έβαλε μαζεμένα & πήρε μια μεγάλη νίκη …

Θα το ξαναπούμε & ας γινόμαστε κουραστικοι !!! …

Η κατάκτηση της 1ης θέσης – το πλέον πιθανό σενάριο – θα κριθεί τη ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ αγωνιστική στο Μαρούσι … ΕΥ vs SUI GENERIS ! …